PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Heroic Agedark.lord
09.Kasım.2011, 18:37
http://i.imgur.com/mNo8iiU.jpg

Tür: Mecha, Macera, Bilim Kurgu
Tv Anime
Yönetmen: Toshimasa SUZUKİ
Stüdyo: XEBEC
Kanal: Tv Tokyo, Starchild Records
Gösterim: 1 Nisan 2007- 30 Eylül 2007
Bölüm sayısı: 26

Heroic Age, Toshimasa SUZUKİ tarafından yönetilmiş olup 26 bölümden oluşmaktadır.Aslında Yunan mitolojisinde Heracles ve onun 12 kuralından esinlenerek yazılan eser, XEBEC tarafından uyarlanıp 1 Nisan'da yayına başlamıştır.

Konusu
İleri bir yaşamdan sonra Altın Irk olarak bilinen ırk diğer evrenleri araştırmak için, içinde bulunduğu evreni terk etmiştir. Demir Irk olarak da bilinen insan ırkı ise yok olma ile karşı karşıyadır.Altın Irk ayrıldığından beri, Gümüş Irk evrende hakimiyet sürdürmektedir. Demir Irkın genç prensesi, Dianeira'da ailesinin ve insanlığın tarihini kurtarmak için Altın Irk'ın evrenden ayrılmadan önce büyütüp baktığı çocuğu aramaktadır. Oron adlı terk edilmiş gezegene vardıklarında, Bronz Irk tarafından saldırıya uğrarlar fakat o gezegende bulunan Age adlı çocuk onların çözümü olacaktır.

Karakterler ve Irklar

NODOS

Aslında bu bir ırk değil, kahramanlar ırkına özgü bir şeydir.Normal bir insan gibi görünüp, istediklerinde ortaya çıkan inanılmaz güçlü bir formdur. (Afişteki arkadaki resim örnek verilebilir.) Normal bir insanı 30 saniye içinde öldürebilirler. Her bir Nodos'un Kahramanlar Irkı içinde ayrı bir klanı vardır. Age'de aynı zamanda bir Nodos'tur. Fakat Age'den başka Nodoslarda vardır.Bu Nodoslarda Gümüş Irk ile beraberdir.

Age
17 yaşında görünmesine rağmen aslında 120 yaşındadır.Fakat tam olarak ne kadar yaşadığı asla bilinmemektedir. Altın Irk tarafından yetiştirilmiş olup, Demir Irkı koruması için eğitilmiştir. Nodos formu Bellcross'tur. Age Yunan mitolojisinden daha çok Herkül'e benzemektedir.Age'in Nodos formunun en büyük özelliği karşıdakinin gücünü emip inanılmaz bir enerji patlaması yapmasıdır.

Karkinos Rucan
Sakin düşünen ve kolay provoke olmayan biridir.Nodos formu Lernaea'dır. Gümüş Irkı ile beraberdir.Nodos formunun özelliklerinden biri saldığı gazdır. Bu gaz bir gezegeni bile yoketmeye yetebilir.

Mehitaka Pore
Geçmişte yüzlerce gezegen yoketmesine rağmen artık dövüşmekten nefret etmektedir.Nodos formu Artemia'dır. Bir gezegeni içine çekebilecek kadar enerji açığa çıkarabilir.Aynı zamanda kenid vücudunu enerjiye dönüştürerek enerjiyi ve ışığı kırıp, yansıtabilir.

Lekti Leque
Uzun saçlı dişi bir Nodostur. Kendisini ve dokunduğu herkesi istediği yere ışınlayabilir. Nodos formu Erymanthos'tur. Nodos formunda zamanı istediği gibi bükebilir.

Yuti La

Gümüş Irkı ile beraber olan Nodosların başıdır.O da dişi bir Nodostur. Çok genç olmasına rağmen çok güçlüdür.Kendisini ruhsal hale sokabilir ve ışınlanabilir. Nodos formu Cerberus'tur. Nodos formunda etrafı enrji saldırılarını engelleyecek bir kalkanla kaplıdır. Bu kalkan o kadar güçlüdür ki Güneş kadar büyük bir gezegeni yokedebilir. Asıl özelliği herşeyi yutan ve sonsuzluğa gönderen kara delikleridir.

Demir Irkı

İnsan ırkıda olarak bilinen Demir Irkı, Gümüş ve Bronz ırklara nazaran kendi teknolojisinin peşinde koşan bir ırktır. Gümüş ve Bronz ırklarla savaş halindedir. Evreni keşfetmeye başladıklarında Bronz ırk tarafından saldırıya uğrayıp yok edilmişlerdir. Sadece birkaç koloni uzayda hayatına devam etmiştir.Altın Irk'tan gelen eski bir mesaj onalrın tek umududur. O da bir Nodos'un onların kurtarıcısı olacağıdır.

Dhianeira
İnsanlığın genç prensesidir. Ruhsal ve psişik güçleri vardır. İnsan ırkının lideridir. Telepati yeteneği vardır ve ruhsal olarak istediği yerde görünebilir.

Iolaus

Yunos Kralları adı altında savaş takımının lideridir. Prensese inanılmaz derecede sadıktır.Onun da ışınlanma özelliği vardır ama makinelerle bunu sağlamaktadır.

Gümüş Irk

Gümüş Irk, evreninin en güçlüsü konumundadır. Age hariç diğer dört Nodos'a hükmederler. Kendilerini Altın Irk'tan sonraki en güçlü ırk olarak görürler.Normal insan gibi görünürler ama çok daha kuvvetli ve insanlıktan ileridirler.Yoktan enerji var edebilirler ve insanlardan daha uzun yaşarlar.Diğer ırklara oranla daha az ırk üyesi vardır. Çünkü çok kuvvetli ruhsal güçleri yüzünden sayıları azdır.

Peato Ou
Gümüş Irkın bir üyesidir. Prenses gibi güçleri vardır fakat çok daha etkilidir.Bazı şeyleri yaratma gücü bile vardır.

Rome Ro
Age hariç Nodoslara kontrol eden kişidir.Yuti ve Paeto'nun da üstüdür.

Prome Ou
Irk içindekilerin duygularından sorumludur. Onları başkasına transfer edebilir ya da silebilir.

Bronz Irk

Gümüş Irkının kontrolü altındadırlar. Böceksi yapıları vardır ve yakında asit tarzı tükürük atarlar.Aslında insanlığın en kötü düşmanlarıdır. Gümüş Irkının ayak takımı da denebilir. Gümüş Irkın nasıl emri altına girdikleri bilinmemektedir.

:alıntıdır: