PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Berserkagita
09.Kasım.2011, 23:27
http://willlifedesign.co.uk/images/multimedia/manga_anime/1_e/b/berserk/Gats.jpg

Anime'nin Adı : Kenpuu Denki Berserk
Kategori : TV Serisi
Tür : Aksiyon, Fantastik, Macera, Drama
Bölüm Sayısı: : Toplam 25 bölümdür.

Tanıtım

Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan "Band of Hawks"a katılır ve savaştan savaşa katılırlar.

Hikayesi

Siyahlara bürünmüş, kendinden oldukça büyük bir kılaç taşıyan, boynunda garip bir iz taşıyan metal kollu savaşçı kentin kapısından girer. Berserk böyle başlar.

Guts küçük yaşlardan beri savaşan bir öksüzdür. Sürekli para için savaşmış, başkalarının hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmuştur. Yapılan bir savaşın ardından Griffith ve onun Hawk ekibiyle tanışır. Griffith Guts tan çok etkilenir ve yanında savaşmasını ister. Guts başta kabul etmez ama düelloda Griffith e yenilince kalmaya karar verir. Kısa sürede ikisi arasında yakın bir arkadaşlık başlar.

Griffith in hayali kendi ülkesini kurmaktır. Bunun için savaştan savaşa koşar ve büyük bir ün kazanır. Griffith in ünüyle birlikte Guts ın ve Hawk ekibinin de ismi herkes tarafından bilinir bir hale gelir. İmkansız denen savaşları kazanırlar. Bölgenin en büyük krallığında yüksek askeri rütbelerle onurlandırılırlar. Ama Guts ın içinde doldurulamayan bir boşluk vardır. Griffith in yeteri kadar öne sahip olduğunu görünce, onlardan ayrılmaya karar verir. Artık kendi hayallerini gerçekleştirmek istemektedir. Karlı bir sabah erkenden yola koyulur. Griffith ile yaptığı düolloyu kazanır ve arkasına bile bakamadan gider. Guts ın gidişi Griffith i depresyona sokar. Bir akşam kralın kızının odasına gider. Sabah odadan ayrılıp bahçeye indiğinde askerler tarafından tutuklanır. Hawk grubu hain ilan edilerek üyeleri yakalanmaya başlar. Yakalanmayan üyeler ülkeyi terkedip ormanda saklanmaya başlarlar. Guts olayları tesadüfen öğrenir ve Griffith ile Hawk grubunu kurtarmak için ormana, kaçan Hawk grubunun üyelerinin olduğu yere gider. Casca ve bir kaç adam alıp kalenin zindanını basarlar ve Griffiti kurtarırlar. Ama gördüğü işkenceden dolayı Griffith in bütün kemikleri kırılmış, vücudunda tedavisi zor yaralar oluşmuştur. Casca ve Guts, Griffith kaleden kaçırırlar.

Griffith in kaleden kaçırılış zamanında ormanda beklemekte olan Hawk grubuna golemler tarafından saldırılır ve bütün üyeler öldürülür. Casca, Guts, Griffith ve kaleden ayrılmayı başarabilen diğer hawk grubu üyeleri ise bir tepede dinlenmektedirler. Griffith anlaşılmaz bir nedenle arabalardan birini alıp kaçmaya başlar. Ama bir süre sonra arabadan düşer. Guts ve diğerleri Griffith e yardım etmek isterken en beklenmedik şey olur. Griffith in sürekli boynuna taktığı Behelit (Kralın Yumurtası) harekete geçer ve farklı bir boyut kapısı açar. Boyutun bu 4 tanrısı Griffith e 5. tanrı olmasını önerirler. Hayatı boyunda öldürdüğü insanların onu bu yere getirdiğini anlatırlar ve 5. tanrı olması için gereken tek şeyin biraz daha adamın ölmesini sağlamasıdır. Griffith bu teklifi kbul eder. 4 tanrı Guts ve Casca dahil boyuttaki tüm insanları işaretlerler. Aniden golemler belirir ve işaratli olanları öldürmeye başlarlar. Sadece Casca ve Guts sağ kalınca Griffith evrimini tamamlar. Casca ya tecavüz etmeye başlar. Guts onu kurtarmak için golemin ısırdığı kolunu kılıçla keser.

Hikayenin başında anlatılan öykünün nedenleri bu şekilde sıralanmış olur. Ortaçağ savaşlarından esinlenen; korku, aksiyon ve fantazi türündeki 25 bölümlük animede anlatılan kısım bu. Animenin devamı çekilmediği için Guts ve Casca nın boyuttan nasıl kurtulduğunu ve fazlasını mangasını okuyarak öğrenebilirsiniz. Anime ve mangasına yaş sınırı getirmek gerekirse +13 diyebiliriz. Animede cinsellik bir iki bölümün dışında pek yok. Ama kanlı sahneler oldukça fazla.


Berserk karekterler ;


* Gattsu
* Griffith
* Adon
* Casca
* Charlotte
* Gambino


:alıntıdır: dark.lord