PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kisame (Naruto)hayalet
10.Kasım.2011, 01:40
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/0/09/HoshigakiKisame.JPG/240px-HoshigakiKisame.JPG (http://upload.wikimedia.org/wikipedia/tr/thumb/0/09/HoshigakiKisame.JPG/240px-HoshigakiKisame.JPG)

Hoshigaki Kisame manga ve anime serisi Naruto'da hayali bir karakterdir. Kirigakure köyünden kaçak bir ninjadır.Kendisi Akatsuki isimli suç örgütünde İtachi ile ortak olarak faal görev almaktadır.
Akatsuki'nin diğer iki kişilik takımlarında olduğunun tersine, Kisame ortağıyla şaşırtıcı derecede iyi geçinmektedir. İtachi'ye yakalaması için Naruto atanmışken, Kisame'nin hedefi 4 kuyruklu mistik canavarın taşıyıcısı olan kişidir. Kisame, daha ilk görüşte ayırdedilebilen; soluk mavi deri, küçük beyaz gözler,Çok sivri üçgenimsi dişleri ve yüzündeki solungaç benzeri yapılarla köpek balığımsı bir görünüme sahiptir. İsmi olan Kisame ise "Şeytan Köpek Balığı" anlamına gelmektedir. Çok kaba görüşünün ve dövüşmeye karşı gösterdiği açık sevginin isteğin tersine, Kisame ,diğer üyelerle karşılaştırıldığında, çok sakin ve kibar bir aksan ile konuşur.

Kisame ayrıca geçmişte, Sis köyünden kaçmıştır.yedi Kılıç Ustası olarak anılan savaşçılardan birisiydi ve Felaket olarak da anılmaktadır. Momochi Zabuzave Raiga Kurosuki de bu kılıçustaları arasındaydılar. Aynı bu iki kişi gibi Kisame de savaşta kendisine aşırı güvenen bir tavır sergilemektedir. Ayrıca ,açıkça, savaştan hoşlandığı görülmekte ve muhtemelen düşmanlarının uzuvlarını kesip onları kötürüm hale getirmekten de zevk almaktadır.

Yetenekleri ve Silahları

Kisame'nin ana silahı Samehada(Japonca:Köpekbalığı Derisi) isimli, boyu Momochi Zabuza'nın kılıcı olan zanbatō'nun boyuna yakın, çok özel ve benzeri olmayan bir kılıçtır. Sıradan bir kılıcın aksine, üzeri dikenimsi pullarla kaplı olan ve bu yüzden kesmek yerine parçalayarak koparan bir yapıya sahiptir, aynı bir köpekbalığının derisi gibi. Kılıç ayrıca yakınındaki herhangi bir chakra kaynağını soğurma özelliğine sahiptir ve bu Kisame'nin resmen Düşmanının chakra'sını yararak geçmesine olanak sağlamaktadır. Ne kadar miktarda soğurabileceği belirsizliğini korurken, herhangi bir kötü yan etki olmadan Naruto'nun içindeki Dokuz kuyruklu Canavarın,diğer pek çok kişiye karşı zehir etkisi gösteren, chakra'sını soğurabildiği görülmüştür. Samehada ayrıca bilinçli bir silah ve sadece Kisame'nin kendisini kullanmasına izin vermektedir. Maito Guy bu silahı tutup Kisame'ye karşı kullanmaya çalıştığında, silah tutacak yerinden çıkan keskin dikenlerle tepki vermiş ve sonrasında bir şekilde Kisame'ye dönmeyi başarmıştır.
Kisame'nin sahip olduğu chakra miktarı görünüşte, Akatsuki kıstaslarına göre bile, çok büyüktür. Liderlerinin uyguladığı teknik sayesinde Maito guy ve ekibinin karşısına çıkarılan Kisame'nin vücut ikizi, Kisame'nin %30'u kadar güçlü olmasına rağmen, Neji buradaki chakra miktarının, Chunin sınavı finallerinde neji ile Naruto dövüşürken, narutonun içindeki Dokuz kuyruklu canavar'dan çektiği chakra kadar olduğunu belirtmiştir. Neji bu sonuca Byakugan'ı kullanarak ulaşmıştır....

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 18:00
Baya havalı