PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shikamaru (Naruto)hayalet
10.Kasım.2011, 01:41
http://media.animegalleries.net/albums/Naruto/shikamaru/naruto_shikamaru0029.jpg (http://media.animegalleries.net/albums/Naruto/shikamaru/naruto_shikamaru0029.jpg)


Rütbesi : Çuunin

Bağlılığı : Nara klanı, Konoha

Şimdiki takımı : 10. Takım (Shikamaru Nara, Ino Yamanaka, Chōji Akimichi)

Önceki takımı : 10. Takım (Asuma Sarutobi, Shikamaru Nara, Ino Yamanaka, Chōji Akimichi)

Shikamaru Takımı (Shikamaru Nara, Chōji Akimichi, Neji Hyuuga, Kiba Inuzuka, Naruto Uzumaki)

Niju Şotai (Asuma Sarutobi, Shikamaru Nara, Izumo Kamizuki, Kotetsu Hagane)

Nara Shikamaru, Asuma Sarutobi'nın takımının en tembel üyesidir. Ino Yamanaka ve Chōji Akimichi ile aynı takımdadır. Çünkü onların babası eskiden aynı gruptadır. Shikamaru grubu ile iyi anlaşır ve çoğunlukla birlikte çalışırlar ama Shikamaru'nun güvenini ve arkadaşlığını kazanan Chōji'yle daha da yakındır. Bunun nedeni Shikamaru ve Chōji küçükken, Shikamaru Choji'ye hep yardım edip onun yanında kalmıştır

Aşırı derecede tembel biri olan Shikamaru, işten hep kaçmaktadır. Boş zamanlarında hep kestirir, bulutları izler veya düşünce oyuyunu olan Shogi ya da Go oynar. Ne zaman bi dövüşe veya savaşa katılması gerekse kaçar veya dalgın rolü yapar. Kaçmak istediği durumlarda ise, özlü sözü olan "Ne kadar zor" veya "Ne kadar yorucu" der. Tamamen kendinin bu kişiliğinin farkındadır ve hatta kendine dublaj yapar ve kendine "Kaçmada bir numaralı kişi" veya "Bir numaralı korkak" der. Bu kadar tembel olmasına ramen takım arkadaşları tehlikede olunca Shikamaru çok hızlıdır.