PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Juraquille Mihawkhayalet
10.Kasım.2011, 01:53
http://img269.imageshack.us/img269/4189/mihawk1.png (http://img269.imageshack.us/img269/4189/mihawk1.png)

Juraquille Mihawk (Jurakyūru Mihōku) Shichibukai üyelerinden biri ve dünyanın en iyi kılıç ustası.

Görünümü

Mihawk siyah ve süslü kırmızı giyinir. Giyinişi ve yolculuk yaptığı salı tabut şeklinde olduğu için geleneksel olarak vampire benzetilir (Bknz. Dracule Mihawk). Geniş bir şapka takar. Şapkanın üstünde buluta benzer bir süs vardır. Uzun siyah bir pelerini ve boynunda bir haç kolyesi taşır. Bu kolye aslında bir hançerdir. Sırtında ise büyük siyah bir kılıç vardır. Mihawk gerçek hayatta korsan Bartholomew Roberts'ten esinlenerek yaratılmıştır. Giyimi ve tavırlarıda ona benzetilmiştir. Sadece bir kaç özelliği değiştirilmiştir.
Lakabı Şahin Gözler'dir. Bu lakabı şahin gözlerine benzeyen renkli gözlerinden dolayı almıştır.

Kişiliği

Mihawk One Piece dünyasında ki en ciddi karakterlerden biridir. Dünya'daki kılıç ustaları Mihawk'la karşılaştırıldığında arada ki büyük uçurum gözer çarpar. Kılıçustası denildiği zaman akla gelen ilk kişi odur ve yetenekleri eşsizdir. Genelde ciddi birisi olan Mihawk Roronoa Zoro'daki kararlılığı gördükten sonra ondan kendisini geçmesini ve onu bekleyeceğini söylemiştir. Shichibukai'lerden Bartholomew Kuma ve Jimbei gibi o da şerefe çok büyük önem verir. Mihawk pek emirlere uyan birisi değildir. Genelde sakin oturmayı sever. Canı sıkıldığında diğer korsanları avlar. Don Krieg'in korsan filosunu sadece şekerlemesini böldükleri için paramparça etmiş ve onları Grand Line'dan East Blue'ya kadar takip etmiştir. Son kalan gemiyide parçaladıktan sonra bunu sadece zaman öldürmek için yaptığını söylemiştir.

Yetenek ve Güçleri

Mihawk dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır ve canavarların içinde en canavar olanı diye bilinir. Çünkü bulunduğu mevki ve gücü Roronoa Zoro'nun ve diğer kılıç ustalarının nihai hedefidir.
Mihawk'ın meyve yediği ya da yemediği bilinmemektedir. Fanlar bu konuda ikiye bölünmüştür bir kısım yediğini bir kısmı ise bunun kendi saf gücü olduğunu savunmaktadır.
Mihawk tabut şeklinde iki yeşil mum ve bir koltuğun bulunduğu bir salda yolculuk eder. Gerçek şu ki Mihawk sebebi ne olursa olsun rahatsız edilmekten nefret eder ve bunu yapanı affetmez. İlk güç gösterisini 50 gemi ve 5000 adamlık Don Krieg'in filosuna yapmıştır. Fırtına kadar hızlı bir şekilde hareket edip filoyu yok etmiştir. Bu da onun ne kadar güçlü olduğunun bir kanıtıdır.

Silahları

Mihawk'ın kullandığı kılıcın adı Kokutou Yoru'dur. Diğer adıyla Kara Kılıç. Dünyadaki en güçlü kılıç olarak bilinmektedir. Bir insan boyunda olan bu kılıcın sapı haç şeklinde ve ucu eğri bir şekilde bitmektedir. Rengi parlak siyahtır. Don Krieg'in gemisini üç dilime ayıran ve Zoro'ya ölümcül bir yara açan bu kılıçtır. Savrulduğu zaman mor bir çizgi oluşturur. Yine de kılıcın yeteneği gemi parçalamanın çok ötesindedir. Zarif bir hareketle kurşunları sektirebilir.
Mihawk'ın boynunda ki haç aslında bir hançerdir. Değersizmiş gibi görünsede Mihawk bu küçük bıçakla Zoro'nın neredeyse kalbini delecekken geri çekmiştir.
Mihawk Büyük bir enerji akışı vaya sıkıştırılmış havayla(hangisiyle yaptığı henüz bilinmemektedir.) düşmanlarına saldırır.

Ek Bilgi

Shanks ile Mihawk eskiden iki büyük düşmandı ve aralarında ölümcül bir rekabet vardı fakat Shanks tek kolunu kaybedince Mihawk rekabete nokta koymuş ve aralarında tarafsız bir ilişki başlamıştır. İkisinin yaptığı düello tüm Dünya'da ses getirmiştir. Bu dövüşün sonucu bilimemektedir.