PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : TenTen ( naruto )hayalet
10.Kasım.2011, 01:57
Tenten

* Yaş: 11-14 (I. Kısım’da), 15 (II. Kısım’da)
* Rütbe: Çuunin
* Seiyuu: Yukari Tamura

http://i47.tinypic.com/2damuqp.jpg (http://i47.tinypic.com/2damuqp.jpg)

Tenten (Japonca: テンテン, Tenten), birincil Konoha ninjalarının en az görülen üyesidir; manganın ilk yarısındaki tek dövüşü de neredeyse tamamen atlanmıştır, sadece maçın başlangıcı ve yenilgisi gösterilmiştir. Tenten hakkında bilinen şey, onun, bayan ninjaların da erkek ninjalar kadar yetenekli olabileceğine derinden inanmasıdır. Bu nedenle, hayattaki amacı, bir gün Tsunade kadar güçlü olabilmektir. Çünkü ne Tenten ne de Neji, Guy ve Lee ile aynı seviyede eğitim yapabilmektedir, ikisi genellikle çok daha "normal" eğitimler yaparken görülmektedir. Sonuç olarak Tenten, Neji'nin yeteneklerine yüksek bir saygı ile bakmaktadır. Bazı insanlar geçmişi veya soyadı olmadığı için onu bir "doldurma karakter" olarak düşündükleri için hayranları sıklıkla, Tenten'in gelecekte büyük bir rolü olacağını söyleyerek gülerler.

Tenten'in uzmanlık alanı silahlardır ve Guy'a göre hedefin merkezini 100 atışının 100'ünde de vurabilirir. Dövüş sırasında, yanında taşıdığı parşömenlerden çeşitli tiplerde silah çağırabilir. I. Kısım'da bu amaca hizmet eden birçok parşömeni vardır fakat II. Kısım'da teçhizatını bir tek büyük parşömende birleştirmiştir. Animede bir tatar yayı kullandığı ve hatta II. Kısım'da çivili bomba kullandığı görülmesine rağmen silahları genellikle çelikten yapılmış projektillerden ve çeşitli yakın-dövüş silahlarından oluşmaktadır. Tenten, parşömenlerinin içeriği ile düşmanını, tek seferinde düzinelerce silah fırlattığı ardışık bombardımanlarıyla hızlıca yenebilir. Naruto'ya içinden aşıktır.

Serinin yaratıcısı Masaşi Kişimoto, Sakura, Ino, Hinata ve Tenten arasından Tenten'in kendisinin tipi olduğunu çünkü onun tasarımını sevdiğini belirtir..

Alıntıdır ( vikipedi )