PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Chōji Akimichihayalet
10.Kasım.2011, 01:57
* Yaş: 12-13 (I. Kısım’da), 15 (II. Kısım’da)
* Rütbe: Çuunin
* Seiyuu: Kentaro Ito

http://i49.tinypic.com/eqyt1u.png (http://i49.tinypic.com/eqyt1u.png)

Chōji Akimichi (Japonca: 秋道チョウジ, - Akimiçi Çooji), Shikamaru Nara'nın uzun zamandır arkadaşıdır. Arkadaşları, boyutundan dolayı onu oyunlarına dahil etmemeye çalıştıkları zaman Shikamaru Chooji'nin tarafını tutmuştur ve diğerleri ile oynamak yerine onunla zamanını geçirmiştir. Shikamaru'nun, eski Chooji'nin eksikliklerini bilerek onun gerçek gücünü tanıması Chooji'nin, Shikamaru'yu, onun için herşeyi yapabileceği dostu olarak görmesine neden olmuştur. Chooji, yiyecek sevgisi ile karakterize olmuştur, en sevdikleri Kore barbeküsü, tüm çerezler ve tatlılar ve temelde yenilebilen herşeydir. Neredeyse hiç doymayan açlığı, sıklıkla takım arkadaşlarının başını ağrıtmaktadır, özellikle de kendini tatmin etmeyi gizlilik ve takım çalışması diğer gereksinimlere tercih ettiği zaman. Yeme alışkanlığının yanı sıra Chooji, boyutu hakkında çok hassastır ve biri ona "şişman" diye hitap ettiğinde (o kendisinden "iri kemikli" diye sözeder) sinirlenerek ortalığın altını üstüne getirir. Bir kez "şişman" denildiğinde Chooji'nin savaşma azmi yeni seviyelere yükselir ve rakiplerine karşı çok daha fazla saldırgan olur. II. Kısım'da, sanki her zaman iddia ettiği iri-kemikliliği ispatlarcasına obezden ziyade erkeksi görünmektedir. Bu yeni görünümü ile bile hala boyutu hakkında hassastır ve (Naruto dışında) diğerleri, onun etrafında "şişman" kelimesini kullanmaktan sakınırlar.

Akimichi klanının bir üyesi olarak Chooji dövüş stili kendi boyutunu büyütme odaklıdır. Serinin başında, bu amaca ulaşmak için, onu büyük yuvarlak bir şekle sokan Çoklu-Boyut Tekniği 'ni kullanmaktaydı. Bu formda iken, uzuvlarını içeri sokup kütlesini arttırarak ve hızla rakibinin üzerine yuvarlanarak İnsan Mermi Tankı (Japonca: 肉弾戦車, - Nikudan Sensha) tekniğini kullanabilir. II. Kısım'da Chooji'nin geliştiği görülür; Çoklu-Boyut Tekniği 'nde yine cüssesini arttırmasına rağmen artık yuvarlak bir şekle girmez. Bu daha şekle girebilen form ona daha iyi manevra olanağı sağlar, sadece ekstra bir cüsse kazanmış olarak normal bir şekilde dövüşebilir. I. Kısım'da Kısmi Çoklu-Boyut Tekniği 'ni kullanan Chooji, II. Kısım'da daha ehil hale gelir ve daha az bir çaba ve daha iyi bir zamanlama ile bu tekniği kullanabilir.

Naruto 'nun mangasının ilk renkli çizimlerinde Chooji sarı saçlı betimlenmiştir.Sasuke'yi Geri Alma bölümlerindeki savaşından sonra saç rengi kahverengiye döner.

Alıntıdır ( vikipedi )