PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyazsakal, Edward Newgatehayalet
10.Kasım.2011, 02:13
http://img504.imageshack.us/img504/7940/whitebeardpiccy.jpg (http://img504.imageshack.us/img504/7940/whitebeardpiccy.jpg)

Beyazbıyık, Edward Newgate (Shirohige, Edowādo Nyūgēto) Beyazbıyık Korsanları'nın kaptanı ve Dört İmparator'dan biridir.

Görünümü

Beyazbıyık anormal derecede büyük bir insandır. Normal bir insanın beş katı büyüklüktedir. Hep bandana takar ve eskimiş bir kaptan ceketi giyer.
En önemli özelliği kendisine adını veren hilal şeklinde ki beyaz bıyığıdır. Ancak bandanasının altından görünen saçı kahverengidir. Göğsünde büyük bir yara vardır.

Kişiliği

İtibarına, önsezisine ve saltanatına güvenen korkusuz bir adamdır. Ancak daha sonra ortaya çıkan olaylardan dolayı düşünceli olduğu görülmüştür. Düşüncesizce kabadayılık yapmayı sever.
Geçmiş hakkında konuşmaktan çok zevk alır. İnsanları gözünde çocuk gibi görür. Shanks ve Amiral Aokiji onun gözünde hala küçük veletlerdir. =) Kendi hayat felsefesi vardır. Yaptığı hiç birşeyden pişmanlık duymaz.
Onun ayırt edici bir özelliğide ahlaki standartlara olan bağlılığıdır. Tayfasından birini öldüreni asla bağışlamaz. Onun gibi ahlaka önem veren bir adamın gemisinde ki tek ahlaksız kişi Karasakal'dır. Tayfasına çok önem verir. Ace yakalandığı zaman hiç tereddüt etmeden Dünya Hükümeti'ne savaş açmıştır.

Yetenek ve Güçleri

Beyazbıyık Beyazbıyık Korsanları'nın kaptanıdır. Eski Korsanlar Kralı Gol D. Roger'la yaptığı dövüşlerden sonra Denizci Koramirali Monkey D. Garp tarafından Dünya'nın En Güçlü Adamı ilan edilmiştir. Beyazbıyık'ın tayfası tümen tümen bölünmüştür. Hasta ve ilaç kullanıyor olmasına rağmen Dünya'da ki en güçlü ve en çok korkulan korsandır. Beyazbıyık'ın büyük ihtimalle yaşından kaynaklanan sağlık sorunları vardır. Yanında daima hemşireler vardır. Oksijen tüpleri ve çeşitli serumlara bağlıdır. Buna rağmen bir fıçı içki içebilir.
Beyazbıyık Dört İmparator'dan biridir. Shanks, Kaidou ve adı bilinmeyen diğer İmparator'la birlikte Grand Line'ın ikinci yarısını yönetir. Onlar Dünya Hükümeti'nin en büyük tehdit olarak gördüğü korsanlardır.
Beyazbıyık'ın gücüne örnek olarak Shanks ile çarpıştırdığı kılıcıyla gökyüzünü ikiye ayırmasını verebiliriz.
O kadar güçlüdür ki Dünya Hükümeti Shichibukailer'de dahil olmak üzere neredeyse tüm kuvvetlerini onunla savaşmaya çağırmıştır. Gemisi Moby Dick ile 23 tane Denizci gemisini yok etmiştir. Beyazbıyık çok cesur bir adamdır. Beyazbıyık'ı ünlü yapan olaylardan biride Balıkadam Adası'nı köle tüccarları ve korsan sürücülerden korumak için kendi toprakarına katmasıdır. Bunun için Dünya Hükümeti ile 200 yıl önce bir anlaşma imzalamıştır. Bu anlaşma gücünden dolayı hala etkilidir.
Beyazbıyık Logia türlerine vurabilir.

Şeytan Meyvesi
Gura Gura No Mi
Beyakbıyık Gura Gura Meyvesi yiyerek Deprem Adam Olmuştur. Bu meyvenin gücü ile her yerde şok dalgaları oluşturabilir. Havaya doğru yaptığı şok dalgalarını denizin altına gönderebilir bu sayede tsunamiler yaratabilir. Havada bile deprem yaratabilir. Filo Amirali Sengoku Beyazbıyık'ın Dünya'yı yok edebilecek bir güce sahip olduğunu açıklamışıtır.
http://img195.imageshack.us/img195/2135/earthquake.jpg (http://img195.imageshack.us/img195/2135/earthquake.jpg)
Beyakbıyık'ın yarattığı tsunamiler.

Silahları
Beyakbıyık dövüşerinde ağır mızrak tipi bir silah kullanır. Adı Bisento'dur

Ek Bilgiler

- Beyazbıyık'ın gülüşü meyvesinin adı gibidir (Gurararara!).
- Beyazbıyık One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 43. sıradadır.
- Beyazbıyık bilinen tek Şeytan Meyvesi gücüne sahip Yonkou'dur.
- Beyazbıyık animede görülen en yaşlı meyve kullanıcısıdır.
- Beyazbıyık Gol D. Roger öldükten sonra Dünya'nın En Güçlü Adamı unvanını almıştır.

franky
12.Ocak.2012, 06:36
baba adamdı savaşda kaybettik:015_orz[1]:

KeşanlıAli
12.Ocak.2012, 09:33
Dünyanın en güçlü adamını kim öldürdü :banzai:

Burakesan
12.Ocak.2012, 17:01
Dünyayı Yıkabilecek Güce Sahip Tek ADAM GİBİ ADAM ... Öldüğü bölümde kaç mermi kaç top mermisi kaç yara aldığını söylerken sonrasında 'ama ne olursa olsun bi defa dahi arkasından yara almamıştır.Çünkü o düşmandan asla kaçmamıştır' (hatırladığım kadarıyla böyle bişeydi) ... Bu lafı duydum tüylerim tiken tiken oldu ...

KeşanlıAli
12.Ocak.2012, 17:56
öldüren kim peki ya tuzağa düştü ya da ondan daha güçlü birisi var..

franky
12.Ocak.2012, 20:46
öldüren kim peki ya tuzağa düştü ya da ondan daha güçlü birisi var..

öldüren aptal oğlu sguardo bu bıçaklamasa orayı yerle bir ederdi beyazsakalhttp://i900.photobucket.com/albums/ac210/brucoba87/other/whitebeard.gif (http://i900.photobucket.com/albums/ac210/brucoba87/other/whitebeard.gif)

KeşanlıAli
13.Ocak.2012, 09:20
ben blackbeard diye hatırlıyorum gerçi ölürken bile darmaduman etti heryeri..

Serininjaa
15.Ağustos.2013, 22:01
Dünyanın en güçlü adamını kim öldürdü :banzai:


Zaten gücü azalmıştı Teach'de işini bitirdi :(