PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurono Keihayalet
10.Kasım.2011, 02:20
http://th02.deviantart.net/fs45/300W/f/2009/163/c/f/Kurono_Kei__Aiming_100_points__by_Rahlie.png (http://th02.deviantart.net/fs45/300W/f/2009/163/c/f/Kurono_Kei__Aiming_100_points__by_Rahlie.png)

Genel

Kurono Kei 15 yaşında bir lise öğrencisidir. Kendinden başka kimseyi düşünmez ve ailesinden ayrı yaşamaktadır. Yaşına göre diğer ergen gençlerden fazla da farklı değildir. Çevresine olan ilgisizliği ve monotonluğundan ötürü, çevresi de ona karşı ilgisiz,alakasız kalmıştır. Akira adında da bir kardeşi vardır.


Animede...

Kei animenin baş karakteridir. Animenin başında da görüldüğü gibi inanılmaz bir hayal gücüne sahiptir :-) Sınıfında diğer öğrenciler tarafından dalga geçilen ve pek fazla arkadaşı olmayan biridir. Taaki ilk bölümün sonuna kadar. Çocukluk arkadaşı Katou ile karşılaşmasıyla beraber hayatı akıl almaz bir şekilde hareketlenir. Eski anılarını, duygularını hatırlamaya başlayan Kei'nin gerçek karakteri zamanla açığa çıkmaya başlar... 1.sezondan sonraki bölümlerde de benim kendi deyişimle ''efsane doğar.''

Buradan sonrasında biraz konuya girmek zorundayım izlememiş olanların okumaması önerilir.(Eğer ben izlemek istemiyorum diyorsanız da belki bundan sonrası fikrinizi değiştirebilir)


Spoiler ki Gizlenmiş:
2.sezonla beraber Kei'nin liderlik, bir şeyleri başarma isteği, pes etmeme gibi özellikleri gelişmeye başlar. Katou'nun ona hayran olması pek de şaşılacak bir şey değildir. Yaptığı kahramanca hareketlerle çoğu zaman Gantz takımını tek başına sırtlar... Buda Alien arc'dan sonra ise büyük bir buğrana yaşar. Hoşlandığı kızı, En iyi arkadaşını, kız arkadaşını kaybetmiştir çünkü. Kurono Alien adlı bölümden sonra başlayan hikayede ise şoku üstünden atamadan yeni hadiselerle uğraşmak zorunda kalmıştır. Ve bu onu pest etme, hikayenin anlatılış şekline göre kurtuluşa itmiştir. (Ölümden Kaçılamaz Gerçeği!)

Mangada... (Animenin bitişinden itibaren devam eden gerçek hikaye)

Spoiler ki Gizlenmiş:
Buda görünümündeki uzaylılar ile olan savaştan sonra Kei tüm ekibi kaybemiştir. Onların ölümü onu büyük bir ölçüde sarsmıştır. Daha önce gerçek kendini hiç hissettirmediği kadar hissettirmeye başlamıştır. Kei'nin kurtulduğu yanlızlık tekrar pençelerini ona geçirmiştir.

Ondan sonraki göreve kadar bir depresyon içine girmiştir. Bir sonraki görevde büyük bir şaşkınlıkla karşılaşarak ilk defa yalnız bir göreve gitmiştir. Ve bu görevde başarısız olarak, korkudan titreyerek, Gantz odasına geri dönmüştür. Ve tüm topladığı puanlar başarısız olduğu için silinmiştir.

Kurono Kei'nin ertesi gün okulda oynadığı saçma bir oyun hayatının dönüm noktası olmuştur. O oyunda arkadaşlarıyla kabul ettikleri bahis sonucu (çarkıfelek gibi bir oyun), yelkovanvari çubuğun yönünün Tae adlı kızı göstermesiyle ona çıkma teklifi etmek zorunda kalır. Onun bu teklifi kabul etmeyeceğini sanıyordur ve rahattır fakat Tae onu şaşırtacak bir şekilde teklifi kabul eder ve daha önce ondan hoşlanmış olabileceğini söyler.

Görevde tek öldüremediği uzaylı onun okulunu basar ve tüm sınıf arkadaşlarını öldürür. Kurono bunu tınlamaz fakat bir tek Tae'nin yaşadığını görür. O gün Tae'yi o uzaylıdan kurtarır ve zamanla onu aşık olur.

Aşık olduktan sonra da artık kendine yaşamak için yeni bir neden bulmuştur. '' Sevgisi için canlı kalıp, bu lanet oyundan kurtulmak zorundadır!''

Gantz takımına yeni üyeler katılır ve Kurono daha ilk görevde gösterdiği mükemmel performansla herkesi etkiler. Ekip üyeleri kendi aralarında onu lider seçeler.

Kurono'nun liderliğinde yaşamak için savaşırlar. Kurono artık insanları daha çok düşünmektedir. Ve yanlızlıktan tamamen kurtulmuştur. Liderlik yaparken kendine en iyi arkadaşı Katou'yu örnek alır. Önce zayıfları korur, sonra en güçlü uzaylının kı...na tekmeyi basar.

Manganın son yayınlanan bölümlerinde ise tamamen bir sevgi pıtırcığına dönüşür...
En sevdiğim beş karakterden biridir ve uzun bir sürede öyle kalacak.. =D