PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jozuhayalet
10.Kasım.2011, 02:22
http://img706.imageshack.us/img706/7585/jozu1.jpg (http://img706.imageshack.us/img706/7585/jozu1.jpg)

Jozu Beyazsakal Korsanları'nın 3. Tümen Komutanıdır..

Görünümü

Jozu büyük, sert ve ağır zırhlı bir adamdır. Giyimi ve saç stili eski Aztek savaşçılarına benzer. Jozu'nun şerit gibi uzun bir yüzü vardır. Saç ve sakalı yüzünde desen gibi durur. Vücuduna nispeten bacakları ince kalır. Öfkeli ve sert görünür. Kollarını çoğu zaman çarpı işareti şeklinde tutar.
20 yıl önceki görünümünde Jozu'nun yüz ifadesi bu kadar sert değildi.

Kişiliği

Jozu huysuz ve sessiz bir adamdır. Tayfa üyelerini önemser. Mihawk'tan gelen saldırıyı zorlanmadan durdurmuş ve attığı çığlıkla tam bir savaşçı olduğunu belli etmiştir. Tıpkı diğer komutan ve tayfa üyeleri gibi Beyazsakal'a ölümüne sadıktır.

Yetenek ve Güçleri

Beyazsakal Korsanları'nın 3. Tümen Komutanı olan Jozu kendinden alt rütbedeki herkesi emrine alabilir. Beyazsakal Korsanları'n da Shanks'ın güçlü hakisinden etkilenmeyen sayılı kişilerden biridir. Korsanlıkta deneyimlidir. Çünkü Jozu Gol D. Roger Dönemi'n de korsanlık yapmış biridir.
Jozu Beyazsakal Korsanları'nın en üstün savaşçılarından biridir. Bu yüzden çok büyük bir korsan filosunun 3. tümenini komuta etmektedir. Marineford Savaşı'n da Jozu, Shichibukai ve Amiral seviyesinde bir güce sahip olduğunu göstermiştir.
Jozu'nun Dev Denizci Askerleri ile kapışabilecek kadar hayvani bir gücü vardır. Neredeyse bir gemi kadar buzdağını Denizciler'e fırlatmıştır. Attığı buzdağının normal bir Dev'in on katı büyüklüğünde olduğu ortaya çıkmıştır. Diğer üyelerin hız ve reflekslerine karşılık Jozu'nun daha çok kaba kuvvetle iş gördüğü düşünülmektedir.
Jozu kolaylıkla bir Logia kullanıcısına darbe vurabilir. Jozu sahip olduğu Haki ile böyle bir özellik kazanmıştır. Ayrıca hareketleri önceden bildiği düşünülmektedir. Çünkü Crocodile'ın kendisine karşı yaptığı saldırıları kolayca savuşturmuştur ve darbe almadan yumruğu vurmuştur.

Şeytan Meyvesi

http://img20.imageshack.us/img20/6821/diamondhead2.jpg (http://img20.imageshack.us/img20/6821/diamondhead2.jpg) http://img20.imageshack.us/img20/diamondhead2.jpg/1/w500.png (http://img20.imageshack.us/img20/diamondhead2.jpg/1/w500.png)

Jozu dış görünüşünü saf elmas haline dönüştürebilen bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Kazandığı bu güç nedeniyle Diamond (Elmas) Jozu lakabını almıştır.
Elmasın gerçek hayattaki dayanıklılığı meyvenin gücüne yansımıştır. Jozu meyvesinin gücüyle çok güçlü saldırılara karşı dayanıklı hale gelmiştir.
Bu haliyle Don Krieg'in filosunu tek vurusta parçalayan ve dünyanın en iyi kılıç ustası olan Shichibukai Juracule Mihawk'ın saldırısından etkilenmemiştir. Daha ağır saldırılara da dayanabilecek gibi görünmektedir. Ancak Aokiji'nin dondurucu yeteneğine karşı savunmasızdır. Bu yüzden ve bir anlık dalgınlığından dolayı Aokiji'ye yenilmiştir. Marineford Savaşı Jozu'nun sağ kolunu kaybetmesine neden olmuştur.

http://img5.imageshack.us/img5/2632/jozuicedbyaokiji.png (http://img5.imageshack.us/img5/2632/jozuicedbyaokiji.png)

Jozu'nun kırılan kolu

Yediği meyvenin hangi sınıfa girdiği henüz bilinmemektedir.

Saldırıları

- Brillant Punk

http://img519.imageshack.us/img519/4403/jozuvscrocodile.jpg (http://img519.imageshack.us/img519/4403/jozuvscrocodile.jpg)

Brillant Punk

Ek Bilgiler

- Jozu'nun Beyazsakal Korsanları'na katılmasının üstünden 20 yıldan fazla süre geçmiştir.
- Jozu henüz bedenini tamamen elmasa dönüştürmemiştir.


alinti : smoker- korsanfan

franky
12.Ocak.2012, 06:38
güzel paylaşım savaşda tek kolu gitmişdi merak ediyorum acaba kolunun yerine ne yaptı:77[1]:

KeşanlıAli
12.Ocak.2012, 09:33
elmasa çevirir bence..:E___5363ZHJBPWFG:

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:52
Bu adamın milyoner olması lazım :th_osakawave: :lols: