PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 Litre of TearsLambo
08.Kasım.2011, 01:05
http://i117.photobucket.com/albums/o50/key3hse/olotXP.jpg (http://i117.photobucket.com/albums/o50/key3hse/olotXP.jpg)


Aya, 15 yaşında akıllı ve sportif bir genç kızdır. Ailesinin en büyük çocuğudur. Babasının tofu dükkanı vardır ve dükkanla aynı yerde olan evlerinde yaşamaktadırlar. Aya giriş sınavına girmeden önce düşer ve Asou adlı gençle tanışır. Asou ona yardım eder ve birlikte sınava girerler. Halbuki Asou sınava girmekten vazgeçmişti ama Aya'yı okula yetiştirmeye çalıştığı için o da sınava girer. Aya, Higashi Lisesi'nin giriş sınavını kazanır ve evde bunu kutlarlar. Asou da aynı okulu kazanır ve aynı sınıfa düşerler. Aya basketbolu oldukça seviyordur ve bu oyunda çok iyidir. Bir gün okula giderken feci şekilde düşer ve çenesi kanar. Bunun üzerine hastaneye giderler ve annesi eskiden hemşire olduğu için hastalıkları bilmektedir ve kızının bir zamandır farklı belirtiler gösterdiğini doktora söyler ve doktor onu muayene ettikten sonra omuriliğinin bozulduğunu tespit eder ve bu hastalığın hiç bir tedavisi olmadığını söyler. Aya bu hastalık sürecinde ailesinin ve arkadaşlarının desteği ile hayatına devam eder.


http://i120.photobucket.com/albums/o189/CloudSoldier/200px-1_litre_of_tears_series.jpg (http://i120.photobucket.com/albums/o189/CloudSoldier/200px-1_litre_of_tears_series.jpg)


15'te iyileştirilemez yozlaştırıcı bir hastalıkla teşhis edilen bir kızın hakkında Fuji televizyonu için çekilen Japon bir televizyon draması, 25 yaşında onun ölümüne kadar onun yaşamına devam edebildi.
Drama, Japon bir kızın günlüğünün bir adaptasyondur O, doktorunun önerisinde bir günlüğü tutmaya başladı, ve yazmaya devam etti, bir kalemi tutamayıncaya kadar. Günlük, onun ölümünden sonra yayımlandı.Gerçekten adının hakkını veriyor her bölümde resmen 1 litre göz yaşı döktüm. Hala adını duydukça gözüm sulanıyor .

Eğer izleyecekseniz (ki bence izlenmeli) uzun bir müddet ruh gibi dolaşmayı göze almalısınız -_- Ama genede her izlediğiniz bölümde kendi halinize şükredeceğinizden emin olabilirsiniz.

::alıntıdır::

ice queen
20.Ocak.2012, 03:02
Gerçekten adının hakkını veriyor her bölümde resmen 1 litre göz yaşı döktüm.

1 rulo tuvalet kağıdı bitirdim. Hele bir de hikayenin gerçek olduğunu bilmek daha da beter yapıyor ve bazı şeyleri sorgulatmaya başlıyor...

Matthew
21.Ocak.2012, 01:48
Hakkını vermiş :( Amma ağladım ya :/