PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jinbeihayalet
10.Kasım.2011, 16:53
http://img35.imageshack.us/img35/1465/jimbei.png (http://img35.imageshack.us/img35/1465/jimbei.png)

Jinbei (Jinbē) balina köpekbalığı karşımı bir balıkadamdır. Sunny Korsanları'nın ikinci kaptanı ve sekiz yıl önce Shichibukai olmuş biridir.

Görünümü

Jinbei balina köpekbalığı karışımı bir balıkadamdır. Yüzü geleneksel Japon iblisi Oni'ye benzer. Sarı renkte ve alev şeklinde favorileri vardır. Ampule benzeyen bir burnu vardır ve çenesi yukarı doğrudur. Ayrıca Oni'ye benzeyen iki tane büyük dişi ağzından çıkmıştır. Diğer dişlerine oranla bu dişler çok büyüktür. Alt dudağı üsttekine göre daha uzundur. Yeşil bir sakalı ve siyah saçları vardır. Elleri ve ayakları tipik balıkadamlarda olduğu gibi perdelidir.
Geleneksel bir Japon giysisi giyer. Beline mor bir eşarp bağlar. Perdeli ayaklarına basit bir sandalet giyer. Sunny Korsanları'nın dövmesini göğsüne yaptırmıştır.

Kişiliği

Jinbei çok onurlu bir balıkadamdır. Hükümet'in balıkadam köleliğine izin vermesi yüzünden Dünya Hükümeti'nden nefret etmektedir. Ancak Beyazbıyık ile arasında farklı bir hikaye vardır. Çünkü Beyazbıyık'ın Balıkadam Adası için yaptıklarından ve Dünya Hükümeti ile onun arasında çıkacak bir savaştan sonra neler olabileceğinden haberi vardır. Beyazbıyık'ın savaşı kaybetmesi halinde en çok zararı kendi evinin göreceğini biliyordur.
Jinbei şeref ve gururu ilke edinmiş birisidir. Ayrıca olayları çok iyi sezer. Luffy'e kardeşinin daha önemli olduğunu söylemiştir ve Karasakal ile kavga etmekten vazgeçirmiştir. Jimbei gücünü ve statüsünü belirlemiş biri olarak Shichibukailer içinde eşsiz bir yere sahiptir.

Yetenek ve Güçleri

Jinbei Balıkadam Karatesi ustasıdır. Saldırıları çok güçlüdür. Birine vurması için fiziksel olarak temasta bulunması gerekmez. Örnek olarak tek bir yumrukla dört tane Minorhinoceros'u yere sermiştir.
Jinbei kuru toprak dahil her zeminde çok hızlı hareket edebilir.
Her ne kadar kara savaşında güçlü olsada denizlerdeki en güçlü balıkadam olduğunu kendiside kabul etmiştir. 546. bölümde üzerinde Sir Crocodile, Das Bones ve Buggy the Clown'un olduğu büyük giriş kapısını sırtına almış ve deniz üzerinde inanılmaz bir hızla hareket etmiştir. Kaçan savaş gemilerini takip ederken top atışlarına maruz kalmış ama vurulmadan gemilerin yanına ulaşmayı başarmıştır. Çok iyi Balıkadam Karatesi ve Jujitsu'su yapar. Bilinen tek suyu işleyebilen balıkadamdır.
Daha önce Portgas D. Ace ile teke tek dövüşmüştür. Fakat bu dövüş gösterilmemiştir.
Jinbei ve Arlong'un eşit oldukları söyleniyor. Fakat bu eşitliğin neyden kaynaklandığı bilinmemektedir.
Kaynar suyun içine girebilen bir kaç kişiden biri olduğu için Ace ile aynı hücreyi paylaşmıştır.
Herşey bir yana Jinbei çok uzaktaki balıklarla bile ile iletişim kurabilir. İmpel Down'dan kaçarken Calm Belt'teki balina köpekbalıklarını yardıma çağırmıştır. Balıklarla konuşabilen Jimbei'nin onlara istediğini yaptırabilmesi eşsiz bir özelliğidir.
Ayrıca ne kadar yetenekli bir dümenci olduğunu çaldıkları savaş gemisinde göstermiştir.
Su altında yaptığı hareketlerin Şeytan Meyvesi gücüyle bir ilgisi yoktur.

Ek Bilgiler

- Jinbei Shichibukai olmuş ikinci kişidir.
- İnsan olmayan tek Shichibukai'dir.
- Hayvan olan tek Shichibukai'dir. (Balina - Köpekbalığı)
- Soyadı olmayan iki Shichibukai'den biridir. Crocodile bir mafya babasına benzetilirken Jinbei'ye Denizin Yakuzası denilmiştir. (Yakuza - Japon Mafyası)
- Jump Festa 2009'da Oda Jinbei'nin kabaca çizilmiş bir tasarımını göstermiştir.
- Hasır Şapka Korsanları'nın dostu olan iki Shichibukai'den biridir. Diğeri Boa Hancock.

franky
06.Ocak.2012, 23:41
ilerde birgün jimbede bizim tayfadan olucak:012_a[1]:

Akagami
07.Ocak.2012, 03:01
Bence saçma olur Jinbei'in tayfadan olması :) Eski bir Shichibukai'nın ne işi var Mugi tayfasında :)

franky
11.Ocak.2012, 05:39
Bence saçma olur Jinbei'in tayfadan olması :) Eski bir Shichibukai'nın ne işi var Mugi tayfasında :)

saçma olurmu tam tayfaya yakışıyor kendisi hemde güçlü denizin kralını alıyoruz sonuçda lufy,de kral krala böyle bir nakama yakışır yoksa usop gibi bir uyus gelseydi napcaktık...:2w24opk:

KeşanlıAli
11.Ocak.2012, 10:17
vaayyy ikinci Shichibukai ha on numara..hemde insan değilken.

Serininjaa
15.Ağustos.2013, 22:00
İmpel down sırasında gemi ayarlaması güzeldi böyle bir kölem olsun 2m borcum olsun :084_[1]: