PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Crocodilehayalet
10.Kasım.2011, 16:55
http://img145.imageshack.us/img145/9423/crocodile2.jpg (http://img145.imageshack.us/img145/9423/crocodile2.jpg)

Crocodile (Kurokodairu) gizli suç örgütü Baroque Works ve Baraque Works Saga'nın patronudur. Luffy'i yenen ilk kötü karakterdir. Crocodile aslında bir Shichibukai'dir ama çöl krallığı Arabasta'yı ele geçirmeye çalıştığı için görevinden alınmıştır. Dünya Hükümeti Luffy'i Crocodile'ı yendikten sonra ciddiye almaya başlamıştır. En çok tanınan Shichibukailer'den biridir.

Görünümü

Crocodile büyük bir adamdır. İnce bacakları ve kolları olmasına rağmen gövdesi çok iridir ve boynu kalındır. Mor siyah karışımı bir saç rengi vardır. Saçları uzundur ve geriye doğru tarar. Crocodile'da en çok göze çarpan şey yüzündeki dikişlerdir. Bunun ağır bir savaştan kaldığı düşünülmektedir. Ayrıca sol kolunda altın alaşımlı bir kanca vardır. İçine batık gözleri ve ince kaşları vardır. Crocodile derin ve sakin bir ses tonuyla konuşur. Her zaman ağzında bir puro vardır.
Giydiği elbiseler İtalyan mafya babalarını andırır. Siyah kürk ve parlak ayakkabılar giyer. Parmaklarına değerli yüzükler ve altın bir küpe takar. Crocodile koyu portakal renginde bir gömlek giyer. Gömleğinde siyah çizgiler vardır. Boynuna mor renkte kadife bir eşarp takar.
İmpel Down'da kaldığı sürede diğer mahkumların giydiği elbiseleri giymiştir. Altın kancasının elinde kalmasına izin verilmiştir. Luffy ve Jinbei ile Ace'i kurtarmaya gittiğinde eski elbiselerini tekrar giymiştir.
Hayvan teması olarak kendisine timsahı seçmiştir. Yaralı yüzü ve gülüşü timsahı andırmaktadır.

Kişiliği

Yeteneğine çok güvenen birisidir. Ancak bu aşırı güveni nedeniyle Luffy'nin iradesini hafife aldığı için yenilmiştir. Soğukkanlı birisidir. Luffy'i iki kez ölüme terk etmiştir. Çabuk sinirlenen birisidir. Sanji'nin Den Den Mushi'den kendisine hakaret etmesine ve Luffy ile olan ikinci düellosunda Robin'nin yaptığı yoruma çok sinirlenmiştir.
Şerefe önem vermez. Luffy ile olan üçüncü mücadelesinde onu zehirleyerek öldürmeye çalışmıştır. Ancak bu hareket savaş sırasında daha zalimce kabul edilir. Her ne kadar zehirlediyse de Luffy'nin inadına karşı koyamamıştır. Ayrıca çoğu zaman düşmanlarının çabalarını değersiz olarak yorumlar.
Crocodile alaycı bir insandır. Korsanlar Kralı olmanın onun için bir anlamı yoktur. Romantik korsan yaşamlarıyla da dalga geçer. Crocodile daha çok askeri güce önem verir. Büyük hayallerin peşinde koşanlara cahil gözüyle bakar. Bir kaç defa güvenin ve inancın çok salakça düşünceler olduğunu ifade etmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Crocodile One Piece'deki güçlü karakterlerdendir. Crocodile Hancock'la beraber ödülü düşük olan Shichibukailer'den biridir. Arabasta olaylarıydan sonra görevinden alınmış ve İmpel Down Hapishanesi'nin altıncı katına kapatılmıştır.

Şeytan Meyvesi
Suna Suna No Mi
Crocodile Suna Suna Meyvesi yiyerek Kum Adam olmuştur. Bu meyve ona kuma hükmetme gücü vermiştir. Kendi ortamı olduğu için çölde rakipsizdir. Ayrıca kum dışında bataklıklar oluşturabilir. Canlı veya cansız herhangi bir nesnedeki bütün nemi emebilir ve ölümüne kurutabilir. Büyük kum fırtınaları yaratabilir ve kumdan bıçaklar yapıp rakibini parçalayabilir.

http://img171.imageshack.us/img171/9149/sunasunanomi.jpg (http://img171.imageshack.us/img171/9149/sunasunanomi.jpg)
Crocodile kum fırtınası yaratırken.

Silahları
Altın Kanca
Meyvesini çok iyi kullanan kişilerden biri olmasına rağmen sol elinde altın alaşımlı mükemmel bir kanca vardır. Bu kancayı Luffy ile olan üçüncü mücadelesinde kullanmıştır. Sadece dövüşün sonlarına doğru kancanın diğer güçlerini kullanmıştır. Kanca altın alaşımından yapıldığı için neredeyse kırılmazdır. Kancanın içinde akrep zehiri bulunan bir kanca daha vardır. Bu zehir kayayı bile eritir. Eğer kanca kırılırsa içinden gizli bir bıçak daha çıkar.

http://img256.imageshack.us/img256/7011/crocodileshook.png (http://img256.imageshack.us/img256/7011/crocodileshook.png)
Kancanın güçleri.

Ek Bilgiler

- Crocodile One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 28. sıradadır.
- Crocodile Peter Pan'da ki Captain Hook karakterinden esinlenilerek yaratılmıştır.
- Crocodile yenilirken çalan müziği Çek Cumhuriyeti Yeni Senfoni Orkestrası yapmıştır.
- Dünya Hükümeti Crocodile'ın Baraque Works'un patronu olduğunu öğrendikten sonra başındaki ödülü 162.000.000 Beli'ye çıkarmıştır.
- Crocodile'ın da gülüş stili farklıdır (Kuahahahaha!).
- Crocodile Gecko Moria ve Boa Hancock'tan sonra sürüngen hayvan adı alan üçüncü Shichibukai'dir

franky
06.Ocak.2012, 23:40
one piecedeki en sevdiğim karekterlerden tam bir karizma kendisi.

hayalet
09.Ocak.2012, 13:31
:D tevecühünüz..

souleater
04.Mart.2012, 15:59
Hapishane de luffy ile beraber çok iyi dövüşmüşlerdi.
(Ace'i kurtarmak için gittiklerinde)

ghostshoot
04.Mart.2012, 16:07
Karakterli adamdır. Geri adım atmaz. İlk gördüğümden beri çok severim kendisini.

Marinford savaşında Luffy ile müttefik olduklarında bu müttefikliğin ileride de devam etmesini ummuştum.

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:50
Süper Karizma

ArmadA
19.Ağustos.2013, 12:40
arabastada luffy en sonunda feci yapmıştı bunu :)