PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Red-Haired Shankshayalet
10.Kasım.2011, 16:56
http://img197.imageshack.us/img197/7294/shanks1.png (http://img197.imageshack.us/img197/7294/shanks1.png)

Red-Haired Shanks (Akagami no Shankusu) Luffy'nin korsan olmak için ilham aldığı kişi ve Kızıl Saç Korsanları'nın kaptanıdır. Ayrıca Dört Yonkou'dan biridir.

Görünümü

Shanks her zaman uzun siyah bir pelerin giyer. Luffy ile tanışmadan önce eskimiş bir hasır şapka takmıştır. Genelde diz hizasında biten bir pantolonla gezer. Kirli bir sakalı vardır. Saçları kızıldır. Bu yüzden Kızıl Saç lakabı takılmıştır. Sol gözünün üstünde Karasakal'dan aldığı bir yara vardır. Ayrıca Luffy'i Deniz Kralı'ndan kurtarırken sol kolunu kaybetmiştir. Genelde sağ kalçasının üzerinde bir kılıç taşır.
Animenin başında Luffy ile benzer özellikleri vardı. Fakat Oda ilerleyen bölümlerde Shanks'ın stilini değiştirmiştir.

http://img268.imageshack.us/img268/6552/luffyshanks.jpg (http://img268.imageshack.us/img268/6552/luffyshanks.jpg)

Shanks kolunu kaybettikten sonra.

Kişiliği

Shanks bütün One Piece Dünyası'nı dolaşmıştır. Genellikle sabit bir yerde ikamet etmez. Shanks bir çok kaptan gibi kötü biri değildir. Tayfasının saygısını kazanmak için korkunç biri gibi davranmamış ve kurallar koymamıştır. Başkalarına zarar vermekten hoşlanan birisi değildir. Muzip bir mizacı vardır. Animedeki en ciddi karakterlerden olan Mihawk'ı bile partiye katılmaya ikna etmiştir. Buna rağmen Shanks'ın çok karmaşık bir kişiliği vardır ve anlaşılması güç bir adamdır. Örneğin iki kişinin aynı yoldan değil de farklı yollardan gitmeleri ve aynı noktada buluşmaları gerektiğine inanan birisidir.
Shanks kendisine ne olduğunu pek umursamaz. Kendisine küfür edilse hatta yüzüne bile tükürülse tayfası ve kendisi bu duruma sadece güler. Hatta kolunu kaybetmesine bile pek aldırmamıştır. Ancak arkadaşına saldıran birini asla affetmez. Shanks animede pek fazla görülen bir karakter değildir. Görüldüğü zamanlarda da tayfası ile parti verip içki içiyordur. Oda'ya göre Shanks animedeki en eğlenceli karakterdir. Çünkü tam bir parti manyağıdır. Gerekmedikçe kan dökülmesine karşıdır.
Ayrıca insanlarla alay etmeyi sever. Luffy'i durmadan alay edip kızdırmıştır. Shanks'a göre bir çocuğun Şeytan Meyvesi yemek için en az on yaşında olması gerekmektedir. Bunu Oda'nın kendisi belirtmiştir.
Olaylara aşırı tepki gösterir. Hemen panik havasına girer

http://img263.imageshack.us/img263/4814/mihawkandshanks.png (http://img263.imageshack.us/img263/4814/mihawkandshanks.png)

Shanks Mihawk'la içerken.

Yetenek ve Güçleri

Bu konuda Shanks hakkında çok az şey bilinmektedir. Eğer güçlü bir savaşçı ve ideal sahibi genç bir adam olmasaydı şu an Buggy'nin tayfasında olurdu. Shanks Grand Line'ın ikinci yarısını yöneten Dört İmparatordan biridir. Bir kolunu kaybetmesine rağmen dünyanın en güçlü adamı olan Beyazbıyık'la kılıç tokuşturabilmiştir. Bu da bir kolu olmamasının onu zayıflatmadığına bir kanıttır. Çok iyi yüzdüğü bilinmektedir. O kadar iyidir ki Luffy'i kıyıdan o kadar uzakta olmasına rağmen Deniz Kralı'ndan saniyeler önce kurtarmıştır.

Haki
Henüz Shanks'ın tam güçle dövüştüğü bir mücadele gösterilmemiştir. Ancak animedeki en güçlü karakterlerden birisidir. Luffy'i Deniz Kralı'ndan kurtardıktan sonra bakışlarıyla hayvanı korkutup kaçırmıştır. Ayrıca Beyazbıyık ile yapacağı görüşmeye gittiğinde Beyazbıyık'ın adamlarının yarısını bayıltıp gemisine de hasar vermiştir. Beyazbıyık'ta olduğu gibi onda da üstün haki vardır. Ayrıca Beyazbıyık'la kılıçlarını çarpıştırarak gökyüzünü ikiye bölmüştür. Bu da Yonkou'ların inanılmaz derecede güçlü olduklarının ispatıdır.

http://img197.imageshack.us/img197/6525/shankswhitebeard.png (http://img197.imageshack.us/img197/6525/shankswhitebeard.png)

Shanks Beyazbıyık'la kılıç çarpıştırırken.

Silahları
Şimdiye kadar ki çatışmalarda Shanks'in sadece kılıç kullandığı görülmüştür. Çatışmadan ziyade Beyazbıyık'la bir kez kılıç tokuşturmuştur. Bu da kılıcı ne kadar iyi kullandığının açık bir göstergesidir. Luffy'i kurtarmak için kolunu kaybetmeden önce Mihawk'la sık sık kapışmıştır. Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası olarak sınıflandırılmış biridir ve Shanks onun eski rakibidir. Bu Shanks'ın ne kadar yetenekli bir kılıç ustası olduğunu göstermiştir. Kılıcı sıradan bir kılıç değildir. Çünkü Dünya'nın en iyi kılıcıyla dövüşmüştür.

Ek Bilgiler
- Çok istek aldığı halde Oda Shanks'ın ödülünü açıklamamıştır.
- Shanks bütün dünyayı dolaşmış birisidir ve en iyi içkinin West Blue içkisi olduğuna inanmaktadır.
- Shanks'ın da gülüş tarzı farklıdır (Dahahahahaha!).
- Shanks Luffy'i sürekli kızdırdığı için Luffy ona Shank (Çapa) lakabını takmıştır.
- Shanks'ın doğum günü Franky ile aynı gündür (9 Mart).
- Shanks Oda'nın One Piece'de kendisine en çok benzettiği karakterdir.

franky
12.Ocak.2012, 06:33
işde gerçek kral...:noway:

KeşanlıAli
12.Ocak.2012, 09:31
Çok güçlü keşke bi bölümde tam güçle gösterseler..

Burakesan
12.Ocak.2012, 17:03
Mihawk ve Shanks kapışması istiyoruz:36_6_10:

(Bu arada beyaz biyik degilde beyaz sakal diye çevirilmesi gerekmiyor mu? )

KeşanlıAli
12.Ocak.2012, 17:59
Duffye çok benziyo kardeş gibiler belkide kardeştirler..:suspicious[1]:

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:57
Shanks haki ustası