PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Franky (Furankī)hayalet
10.Kasım.2011, 17:06
http://img165.imageshack.us/img165/5352/franky1.png (http://img165.imageshack.us/img165/5352/franky1.png)

Franky (Furankī) Hasır Şapka Korsanları'nın gemi marangozudur. 34 yaşında bir sayborgdur ve eski Franky Family adlı grubun lideridir. Franky seride gösterilen iki sayborgdan biridir. Gerçek adı Cutty Flam (Kati Furamu)'dır. Ancak Iceburg Franky'den gerçek adını gizlemesini istemiştir. Her ne kadar Franky ve adamları başta Hasır Şapka Korsanları'yla düşman olsalarda daha sonra birleşip müttefik bir güç oluşturmuşlardır. Franky'nin Hasır Şapka Korsanları'na katılmasını Franky Family istemiştir. Tayfaya sekizinci olarak katımıştır. Franky eskiden düşman olupta sonradan tayfaya katılan ikinci kişidir (Diğeri Nico Robin).

Görünümü

Franky sayborg olmak için yapılan değişikliklerin ardından kaslı bir vücuda sahip olmuştur. Gövdesine nazaran bacakları incedir. Boyu çok uzundur. Tayfadaki en uzun ikinci kişidir. Ön kolları çok büyüktür (Bknz. Temel Reis). Parlak mavi renkte saçları vardır. Giydiklerinden dolayı insanlar onun sapık olduğunu düşünmektedir Çünkü üzerine önü açık bir gömlek ve altına da sadece bir mayo giyer. Oda Franky'i boğaya benzetir, onu parlak mavi renklerde ve kola kokan bir şekilde tasarlamıştır.

Kişiliği

Franky güçlü iradeli, özgür ruhlu ve kural tanımayan birisidir. Küçük güçlü gemiler yapmaktan hoşlanır ve yaptığı gemileri çok önemser. Tayfada ki en eksantrik tiptir. Franky sık sık gitar eşliğinde şarkı söyler. Duygularını ağlayarak dışa vurur. Fakat ağladığını hep inkar eder. Hemde ağlarken.
En çok kullandığı kelime Süper (Supa)'dir. Kendini övmeye ve övülmeye bayılır (Örn. Bu haftaki en süper adam benim!!)
Giydiklerinden ve konusmalarından dolayı hep sapık damgası yemiştir. Moda anlayışıda biraz ekKüfür Yasak. Altına sadece bir mayo üstüne ise desenli gömlekler giyer. Boynuna da altından büyük bir zincir takar.

Yetenek ve Güçleri

Franky mekanik parçalarla döşenmiş bir sayborgdur. Bu sayede Franky inanılmaz güçlü bir hale gelmiştir. Franky'nin ön kısmı çok sağlamdır. Top mermilerine bile dayanabilir. Ancak arka kısmı hala normal bir insanın ki gibi et ve kemikten oluşmaktadır. Çünkü Franky sırtına ulaşamadığı için o bölge normal halde kalmıştır. Bu yüzden arka kısmı Franky'nin en zayıf bölgesidir. Değişiklik yapmamış olsa bile sırtı tabanca mermilerine dayanabilir. Gemi marangozu olması kendi kendini sayborg yapmasında çok etkili olmuştur. Bir fili bile durdurabilen korkunç bir güce sahiptir. Gücünün kaynağı koladır. Franky'nin mücadele yetenekleride fazladır. Bu sayede eğitimli bir suikastçi olan CP9 üyesi Fukurou'yu yenmiştir. Hatta yerin dibine sokmuştur. Ona meydan okuması bile cesaretinin bir kanıtıdır. Bir boksör gibi dövüşür. En katı çelikle takviye edilmiş bir vücudu vardır. Ancak bu özelliğin ilginç bir tarafı suda batmamasıdır. Normal bir metal suda batarken Franky'nin tasarımı yüzebilir bir özelliktedir. Hatta bir Şeytan Meyvesi kullanıcısını bile sudan çıkarabilir. Bu Franky'nin sayborg olmadan önce iyi bir yüzücü olduğunun göstergesidir.
Franky sol kolunu öncelikle bir silah olarak kullanır. Bileğini dışarı çıkararak çok namlulu bir makineli tüfek oluşturabilir. Elini yana açarak bir top mermisi fırlatabilir. Elinin üstünde de bir hedef aygıtı bulunur. Franky'nin sağ eli fırlatılabilir bir şekilde tasarlanmıştır. Uzak mesafelere ulaşmak için içinde uzun bir zincir vardır. Ayrıca sağ elinin derisini çıkararak demir bir yumrukta yapabilir.

Saldırıları

Ağız
- Fresh Fire
- Master Nail
- Super Size Hi no Tori Boshi

Saç
- Regent Hairstyle
- Onion Hairstyle

http://img37.imageshack.us/img37/6108/frankonion.jpg (http://img37.imageshack.us/img37/6108/frankonion.jpg)

Onion Hairstyle

- Onsen Hairstyle
- Franky Triangle Jacker

Gövde
- Franky Invincible
- Pirates Docking 6: "Big Emperor"
- Pirates Docking 3

Omuzlar
- Franky Destroyer Hou
1.Chaser Bullets
http://img440.imageshack.us/img440/2377/frankycannons.jpg (http://img440.imageshack.us/img440/2377/frankycannons.jpg)

Franky Destroyer Hou

Sağ Kol
- Strong Right


Strong Right

1.Strong Hitter
- Strong Hammer
1.Ultimate Hammer
2.Frapper Gong
- Oyasai Punch
- 600,000,000 Beli Jackpot

Sol Kol
- Weapons Left
- Beans Left
- Ouch Finger
- Hoshi Shield
- Hakugeki Hou

İki Kol
- Coup de Vent
http://img440.imageshack.us/img440/8799/frankdevent.jpg (http://img440.imageshack.us/img440/8799/frankdevent.jpg)

Coup de Vent

1.70mm Koukei 0.2 Cola Hou Coup de Vent
2.70mm Koukei 1.5 MAX Cola Power Coup de Vent
- Franky Boxing
- Franky Butterfly
- Heavy Nunchaku
- Franky Skywalk
- Knee Crash

Bacaklar
- Franky Kentauros
http://img187.imageshack.us/img187/381/frankykentaurus.jpg (http://img187.imageshack.us/img187/381/frankykentaurus.jpg)

Franky Kentauros

Kalçalar
- Coup de Boo


Coup de Boo

1.1.0 Cola Hou Coup de Boo

Ek Bilgiler

- Franky One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 13. sıradadır.
- Franky'nin en sevdiği yiyecekler hamburger, Fransız kızartması ve koladır.

ProDigy
21.Temmuz.2012, 11:10
en baştaki gibi resimleri nerede buluyorsn