PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Marshall D. Teachhayalet
10.Kasım.2011, 17:08
http://img10.imageshack.us/img10/8696/currentblackbeard.png (http://img10.imageshack.us/img10/8696/currentblackbeard.png)

Marshall D. Teach (Māsharu D. Tīchi) Karasakal Korsanları'nın kaptanıdır. Kendisi Beyazbıyık Korsanları'nın İkinci Tümen Komutanı Portgas D. Ace'i yenmiş ve Dördüncü Tümen Komutanı Thatch'ı Yami Yami Meyvesi için öldürmüştür. Ace'i Denizciler'e teslim ettiği için Shichibukai olmuştur. Korsanlar Kralı olmayı hedefleyen birisidir.

Görünümü

Karasakal'ın çok iri bir gövdesi, çarpık bacakları, eksik dişleri, geriye doğru uzun saçları ve ismini aldığı siyah bir sakalı vardır. Tipi korsanlığa uygun olan bir kaç karakterden birisidir.
İlk olarak Mock Town'da üzerinde yeşilimsi bir pantolon, kemer, önü açık sade beyaz bir gömlek ve bandana ile görülmüştür.
Banaro Adası'na yaptığı baskında üzerine kaptan ceketi giymiş ve kollarına bilezik parmaklarına da çeşitli yüzükler takmıştır.
Denizci Karargahı'nda ki toplantıda ise boncuklu bir kolye, geleneksel trikon şapka ve kırmızı bir gömlek giymiştir.

Kişiliği

Karasakal çok ahlaksız bir adamdır. Fakat o da Luffy gibi korsanların hayallerine inanan birisidir. Aslında onu ahlaksız yapan Dünya'nın iyi veya kötü olduğuna karar verememesidir. D adını taşıyan diğer kişilerde olduğu gibi Karasakal'da çok güçlü bir adamdır. Ölümden korkusu yoktur. Genelde gamsız bir tutum sergiler.
Aradığı Şeytan Meyvesi'ni bulabilmek için yıllarca Beyazbıyık'ın gemisinde yaşamıştır. Meyveyi elde ettikten sonrada gemiyi terk etmiştir. İmpel Down isyanı sırasında düşündüğü planın aslında mükemmel olmadığını ve bir takım hatalar yaptığını kendisi söylemiştir.
Karasakal acımasız ve ahlaksız doğasına rağmen Ace ile yapacağı dövüşten önce tayfasını zarar görmemeleri için bulunduğu yerden uzaklaştırmıştır. Beyazbıyık Korsanları'ndayken komutanı olan Ace'e saygı göstermiştir.
Luffy gibi olda Korsanlar Kralı olacağını düşünmektedir. Shichibukai olmayı düşündüğü zamanlarda yakalamayı istediği kişi Luffy'dir. Luffy'nin o zaman ki ödülü 30.000.000 Beli'dir.
Karasakal'ın bir çok özelliği Luffy'e benzer. Onun gibi gamsızdır. Obur ve midesine çok düşkündür. Onun ki gibi az kişiden oluşmasına rağmen güçlü bir tayfası vardır. Ayrıca tüm insanların hayallerini takip etmesi gerektiğine inanmaktadır.
Karasakal fiziksel saldırılara karşı çok dayanıklıdır. Örnek olarak Ace'in ateşi ve Magellan'ın zehirini verebiliriz.

Yetenek ve Güçleri

Karasakal'ın çok güçlü bir korsan olduğu kanıtlanmıştır. İnanılmaz bir doğal gücü vardır. Meyve yemeden önce Kızıl Saçlı Shanks'in gözünün üstünde bir yara açmıştır. Shanks bu yarayı sinsice bir saldırıdan sonra aldığını iddia etmiştir.
Kendi adamlarıda dahil tüm insanların korktuğu Beyazbıyık'ın iki komutanını yenmiştir. Ayrıca Haki hakkında bilgili gibi görünmektedir.

Şeytan Meyvesi
Yami Yami No Mi
Karasakal Yami Yami Meyvesini yemiştir. Bu meyve ona yerçekimi ve karanlığa hükmetme gücü vermiştir. Teach karanlığın gücünü kullanarak koca bir kasabayı ezip yok etmiştir. Yerçekimi gücü ise herşeyi çekebilir. Diğer Logia kullanıcılarından farklı olarak bu meyve darbe alır. Aldığı darbeler normalden iki kat daha fazla acı verir. Fakat Karasakal'ın inanılmaz dayanıklılığı meyvenin verdiği bu açığı kapatmaktadır.
Yine de bu meyve diğer meyvelere göre çok farklı bir güç verdiği için yemeye değerdir. Meyvenin ikinci gücü Şeytan Meyvesi kullanıcıları için çok korkunçtur. Karasakal fiziksel olarak dokunduğu kişilerin gücünü iptal eder ve Logia türleride dahil bütün meyve kullanıcılarına vurabilir. Yami Yami No Mi gerçekten bir Şeytan Meyvesi'dir. =)
]http://img231.imageshack.us/img231/9763/blackbeardyami.png (http://img231.imageshack.us/img231/9763/blackbeardyami.png)

Karasakal karanlık gücünü kullanırken

Ek Bilgiler
- Karasakal'da isminde D harfini taşır.
- Karasakal'ın yaşı bilinmemekle birlikte kırk yaşlarında olduğu tahmin edilmektedir.
- Karasakal'ın da gülüşü farklıdır (Zehahahahahaha!).
- Diğer Shichibukailer'in aksine Karasakal isminde hayvan teması kullanmamıştır.
- Karasakal Crocodile görevinden alındığı için Logia türü olan tek Shichibukai'dir.

franky
17.Ocak.2012, 22:48
bu adam 2 meyve yiyebiliyorsa lufy,ninde yemesi lazım:twitching:

Burakesan
17.Ocak.2012, 23:32
bu adam 2 meyve yiyebiliyorsa lufy,ninde yemesi lazım:twitching:

Bende öyle bir mantık kuruyorum kafamda Luffy lastik olduğundan ama ... Bilmiyorum yani ... :suspicious[1]:

Crocodile
17.Ocak.2012, 23:45
One Piece'i hiç anlamamissiniz gençler,3 yildir takip ediyorum OP'i ve Oda'nin neler yapmayacagini az cok tahmin etmeye basladim artik,Luffy ikinci meyve asla yemez baska bir power-up olur.Oda orijinal bir adam,birseyi iki kere yaptirmaz:Teach'in meyvesi ve bedeni ozel bu yuzden iki meyve yiyebildi ki sadece iki degil

Mangada Teach diger kullanicilarin da meyvesini alabiliyormus bu yuzden guçlu meyve pesine dusmus,ama meyveyi kendisi mi aliyor yoksa arkadaslarina mi veriyor bilinmiyor.

Sentius
18.Ocak.2012, 00:11
Gelişmiş editördeki http://www.animesue.com/images/buttons/spoiler.gif (http://www.animesue.com/images/buttons/spoiler.gif) bu resim spoiler butonu. Hızlı cevabada bi şekilde eklicez yakkında ömnemli bi buton.

Diğer yandan ;

Luffy bence de 2 meyve yemez. Ayrıca bence artık luffy nin rakibi logia kullanıcıları değil artık hakiyle halleder onları karasakaldır. Çünkü sağdan soldan güçlü şeytan meyveleri topluyor dediği gibi arkadaşın.

tensai
18.Ocak.2012, 00:22
en kral karakter kötülerden :D neden çok sevdiğim bi karakter gülüşüde çok iyi bide inanma olayı var o özelliği luffyle aynı örneğin gökyüzü adası var, one piece var gibi lafları :D

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 15:48
2. meyvayı yiyebilir bence gidişatı bilemeyiz ki çok ilginç bir anime ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

Crocodile
18.Ocak.2012, 20:53
Oda ayni seyleri tekrar tekrar gostermeyi/yapmayi cok sevmeyen bir mangaka,Luffy ikinci meyveyi yemez ama baska bir power up olur tabii,sonuçta Teach ile arada baya bir guç farki var;repetisyonlar için fazla 'ilginç' OP ^^

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 23:23
Karşılaşmalarında hangisi galip çıktı onu bile kestirmek zordu baya başa baş bi mücadeleydi.

franky
25.Ocak.2012, 22:59
Gelişmiş editördeki http://www.animesue.com/images/buttons/spoiler.gif (http://www.animesue.com/images/buttons/spoiler.gif) bu resim spoiler butonu. Hızlı cevabada bi şekilde eklicez yakkında ömnemli bi buton.

Diğer yandan ;

Luffy bence de 2 meyve yemez. Ayrıca bence artık luffy nin rakibi logia kullanıcıları değil artık hakiyle halleder onları karasakaldır. Çünkü sağdan soldan güçlü şeytan meyveleri topluyor dediği gibi arkadaşın.

karasakalı shanks,da götürebilir ama ilk başta lufy,den dayak yiyip kaçacağını düşünüyorum en sonunda shanks bitirecek gibi geliyor bana karasakal 2 meyve yiyorsa lufy,nin 3 4 tane yemesi doğal bence hatta yanlışlık yiyecek :016_:One Piece'i hiç anlamamissiniz gençler,3 yildir takip ediyorum OP'i ve Oda'nin neler yapmayacagini az cok tahmin etmeye basladim artik,Luffy ikinci meyve asla yemez baska bir power-up olur.Oda orijinal bir adam,birseyi iki kere yaptirmaz:Teach'in meyvesi ve bedeni ozel bu yuzden iki meyve yiyebildi ki sadece iki degil

benim fikrime göre tam zıt oda hep aynı şeyleri tekrarlamayı seviyor sadece değişiklikler yapıyor her arcda teech,in bedeni özelse lufy,nin bedenide özel lufy daha fazlasını yiyebilir kaldıki teech sadece 2 tane yiyebiliyor gerisini başkalarına aktarıyor ..:blur:
2. meyvayı yiyebilir bence gidişatı bilemeyiz ki çok ilginç bir anime ne zaman ne olacağı belli olmuyor.

aynen keşanlı Teach yediğine göre lufy.nin kesin yemesi lazım:E___5363ZHJBPWFG:

KeşanlıAli
25.Ocak.2012, 23:25
Çok ilginç bir anime meyveye bile gerek kalmayabilir ! diyorum ben.

HaraKri
26.Mart.2012, 19:49
Serinin en temel karakteri oldu son zamanlarda. Hasırşapka Korsanları Vs Karasakal Korsanları kapışması serinin son olaylarından olabilir. Korsanlar kralı olmak için...

KeşanlıAli
27.Mart.2012, 08:49
Luffy hertürlü alteder gibi geliyor teachi beyazsakalın pataklamasıda süper bi sahneydi..

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:49
Karasakal ! Senide adam sanmıştık ..! :oniongifsemoticons0

ArmadA
19.Ağustos.2013, 14:01
2. meyve konusu hakkında; normalde bir bölümde gösterildi, şeytan meyvesi yiyen biri 2. meyve yerse vücudu patlıyordu! Karasakal 2.bir meyve yemedi o Newgate in gücünü kendine sömürdü! buda yediği o meyveden kaynaklı yani şeytan meyvesi güclerini kontrol edebiliyor kendisine geçirip, Heroesdaki sylar yada peter petrelli gibi (burda daha çok petrelli gibi) hea luffynin vücudu biraz değişik olduğu için belki 2. meyve için bişiler düşünülebilir.yemese bile elindeki o haki gücüyle (biraz daha gelişmesiyle) girişir büyük ihtimalle.