PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amiral Akainu (Akainu Taishō)hayalet
10.Kasım.2011, 17:27
[/URL][URL="http://img39.imageshack.us/img39/3171/1011yzg.jpg"]http://img39.imageshack.us/img39/3171/1011yzg.jpg (http://img39.imageshack.us/img39/3171/1011yzg.jpg)

Admiral Akainu (Akainu Taishō) eskiden Koramiral Sakazuki (Sakazuki Chūjō) olarak bilinen şimdi ki üç amiralden biridir. Sadece Filo Amirali Sengoku'dan emir alır. Adının anlamı Kırmızı Köpek'tir.

Görünümü

Yirmi yıl önceki Ohara Olayları'n da kafasına bir Denizci şapkası ve üstünde kapşonlu Denizci ceketi giymiştir. O da diğer yüksek rütbeli Denizciler gibi basit beyaz bir takım giymiştir. O bölümde Akainu'nun yüzü gösterilmemiştir.
Portgas D. Ace'in idamında üzerinde kırmızı bir takım elbise ve ceketinin yakasında güle benzeyen bir çiçek vardır. Çiçek baskılı bir gömlek giymiştir. Ayrıca siyah eldiven ve çizmeleri vardır. Kafasında ki Denizci şapkası yüzünün yarısını gizlemektedir.
Akainu'nun yüzü kare şeklindedir. Yanakları yana doğru çıkıktır. Ayrıca sol göğsünde ne olduğu belli olmayan bir dövme vardır.
Akainu'nun karakter tasarımı ünlü Japon aktör Bunta Sugawara'dan esinlenilerek yapılmıştır.

Kişiliği

Akainu Ohara Olayları'n da Mutlak Adalet adına olayla ilgisi olmayan bir gemi dolusu sivil insanı acımadan öldürmüştür. Akainu'nun bunu yaparken ki mantığı hata yapma olasılığı üstünedir. Gemiyi yok ettikten sonra ''Bir işi yapıyorsan tam yapacaksın.'' demiştir. Üç amiral içinde en ciddi eğilimleri olan Akainu'dur.

Yetenek ve Güçleri

Bir amiral olan Akainu kendi alt rütbesinde ki tüm askerleri emri altına alabilir. İstediği bir adaya Buster Call gönderebilir. Akainu'nun çok iyi bir işitme gücü vardır. Herkesten önce sualtından bir şeyin geldiği farketmiştir.

Şeytan Meyvesi
Akainu bilinmeyen türde bir Şeytan Meyvesi yemiştir. Bu meyve ona volkanik kayalara ve magmaya hükmetme gücü vermiştir. Saf erimiş kayadan Dai Funka adıda bir yumruk yapıp Jozu'dan gelen buzdağını parçalamıştır.Volkanik kayalar oluşturabilir ve bunları meteor gibi fırlatabilir.

franky
11.Ocak.2012, 05:45
bakalım bu adamı kim haşat edecek Dragonmu Garpmı veya Lufy,mi merak ediyorum:maikka:

KeşanlıAli
11.Ocak.2012, 10:44
bence lufy alt edecek ben öyle sanıyorum..

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:55
Luffy bu adamı zor yener Luffy lastik olduğu için kendini yakabilecek birini yenemez.Yenebilirde ama baya zorlanır