PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Foxy the Silver Foxhayalet
10.Kasım.2011, 17:33
http://img186.imageshack.us/img186/6076/foxytun.jpg (http://img186.imageshack.us/img186/6076/foxytun.jpg)

Foxy the Silver Fox (Gin-gitsune no Fokushī) Foxy Korsanları'nın kaptanıdır.

Görünümü

Foxy sıska kolları ve bacakları olan göbekli bir adamdır. Yarık bir dudağı, ağzı ve nadir bir saç şekli vardır. Kaku ve Usopp gibi uzun bir burnu vardır. Kırmızı ve ucu sivridir. Siması bir tilkiyi andırır. Portakal renginde bir pantolon giyer. Pantolon askılarıda turuncu renktedir. Animede mor bir ceket giyer. Mangada ise ceketi gümüş rengindedir.

Kişiliği

Foxy çok büyük bir sahtekar ve üçkağıtçıdır. Davy Back Fight oyunlarında Luffy'nin tayfasından adam çalabilmek için kırk takla atmıştır. Foxy tayfasında ki kişilerin çoğunu bu oyundan kazanmıştır. Ancak Foxy korsanlığa çok heveslidir ve ekip arkadaşlarına önem verir. Foxy kazanmayı kendi ve ekibi adına bir onur olarak görür.
Foxy'nin kendine aşık olan bir kişiliği vardır. Hakaret ve eleştiriye karşı çok hassastır. Saldırı anının da bile olsa duyacağı bir hakaret onu depresyona sokar. Yere çöker ve kafasının üzerinde kara bulutlar oluşur. Kişiliği çok değişken olduğu için çöktüğü anda bir iltifat duyarsa hemen normale döner. Etrafında yıldızlar uçuşmaya başlar. Animede Nami ve Usopp Foxy'nin bu zayıflığı kullanıp onu durdurmuşlardır. Biri överken diğeri hakaret etmiş Foxy duygusal olarak felç geçirmiştir.

Yetenek ve Güçleri

Foxy Şeytan Meyvesi'nin yeteneklerini hile yapmak için kullanan kurnaz birisidir. Kazanmak için herşeyi yapabilir. İşleri kısa yoldan halletmeyi seven bir fırsatçıdır.

Şeytan Meyvesi
Noro Noro no Mi
Foxy Noro Noro Meyvesi yemiştir. Bu Meyve ona ellerinden çıkan mikroskobik ışın sinyalleri ile rakibini 30 saniye boyunca yavaşlatma gücü vermiştir. Karşısında ki ne olursa ve ne kadar hızlı olursa olsun yavaşlar. Rakibi yavaşken vurduğu darbeler etki etmez. Fakat ışının gücü geçtiği zaman karşısındaki bütün darbeleri aynı anda alır. Gücünü hile yaptığında rakiplerini yavaşlatmak için kullanır. Luffy ayna ile ışını geri yansıtıp Foxy'i yenebilmiştir.
Foxy ışınını kullandığında işaret ve serçe parmakları yukarı bakarken orta ve yüzük parmağını baş parmağı tutar. Parmaklarının bu duruşu tilki kafasına benzer

Ek Bilgiler

- Foxy yaptığı dövüşlerin 920'sini kazanmış ve yalnızca 1'ini kaybetmiştir.
- Foxy'nin de gülüş tarzı farklıdır (Fuehfehfehfeh!).
- Foxy One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 95. sıradadır.
- Luffy Boa Hancock'tan gelen Mero Mero Işınları'nı Foxy'nin Noro Noro Işınları sanmıştır.

ProDigy
21.Temmuz.2012, 11:12
one piece de yeniyim hancock için izliyorm XD eline sağlık güzel olmuş

Serininjaa
15.Ağustos.2013, 21:56
one piece de yeniyim hancock için izliyorm XD eline sağlık güzel olmuş

Hancock :D Güzel bir neden ve teşekkürler :)