PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Silvers Rayleighhayalet
10.Kasım.2011, 17:34
http://img22.imageshack.us/img22/7508/silversrayleigh.jpg (http://img22.imageshack.us/img22/7508/silversrayleigh.jpg)

Silvers Rayleigh (Shirubāzu Reirī) olarakta bilinen ''Kara Kral'' eski Jolly Roger Korsanları'nın ikinci kaptanı ve Korsanlar Kralı'nın Sağ Kolu'dur. Gol D. Roger ölüp tayfası dağıldıktan sonra Sabaody Takımadaları'na yerleşip gemi kaplama işi yapmaya başlamıştır.

Görünümü

Rayleigh normal yuvarlak çerçeveli bir gözlük takar. En ayırt edici özelliği sakalındaki şeritlerdir. Ayrıca sağ gözünün üzerinde yıllar önce aldığı bir yara vardır. Genç halinde kısa siyah saçları ve şerit şeklinde sakalları vardır. Şimdi saçı, sakalı uzun ve beyaz renktedir.
http://img22.imageshack.us/img22/6852/crewp.png (http://img22.imageshack.us/img22/6852/crewp.png)
Rayleigh'in genç hali.

Kişiliği

Rayleigh yürekli ve eğlenceyi seven bir insandır. Kişiliği Gol D. Roger'a benzer. Fakat eski zamanlarda ki görüntülerinde sert ve ciddidir. Derin olan bazı konulardan konuşmayı pek sevmez. Alkolü ve kadınarı sevdiği Shakky tarafından söylenmiştir. İsim olarak kendisine ''Ray-San'' denilmesini ister.

Yetenek ve Güçleri

Gençken Gol D. Roger'ın gemisinde ikinci kaptanlık yapmış ve tayfayı komuta etmiştir. Gemide ki denetleme görevlerini bile kendisi yapmıştır. İflah olmayan Buggy ve Shanks'ı yola getirmesine rağmen bu ikili hep iki ayrı kutup bölgesi olarak kalmıştır.
Sonrasında Gol D. Roger ölmüş ve tayfası dağılmıştır. Bu olaydan sonra Rayleigh Sabaody Takımadaları'na yerleşip gemi kaplama işi yapmaya başlamıştır. Burada geçen süre içersinde gemi kaplama işinde ustalaşmıştır.
Rayleigh çok güçlü bir karakter olduğunu kanıtlamıştır. Shakky iş ortağı Rayleigh hakkında 11 Supernovas'a atıfta bulunarak hepinizden 100 kat daha güçlü biri demiştir. Nitekim Koramiral Monkey D. Garp Rayleigh'in Sabaody Takımadaları'nda olduğuna dair bir bilgi almıştır. Fakat Rayleigh'in olağanüstü gücünü bildiği için adamlarının ona karşı birşey yapamayacağının farkındadır. Eustass Kid Rayleigh'in bir efsane olduğunu belirtmiştir.

Haki
Rayleigh'in hakisi inanılmaz derecede ileri bir seviyededir. Ruhunun gücünü öne sürebilir. Bu gücü gözleriyle belirli bir hedefe gönderebilir. Sadece çok güçlü ve kararlı kişiler bilinçlerini kaybetmezler. Bir bakışıyla müzayede salonunda korsanlar hariç herkesi yere sermiştir. Trafalgar Law'ın adamları bayılma noktasına gelmiş ve Eustass Kid güçten dolayı terlemiştir. Keimi'nin boynundaki patlayıcı halkayı anahtar kullanmadan çıkarmıştır. Bu gücü de hakiyle bağlantılıdır. Denizci Amirali ve Logia kullanıcısı Kizaru'nun saldırısını başka bir yöne saptırmıştır. İlerlemiş yaşına ve çabuk yorulmasına rağmen Kizaru'yla kafa kafaya mücadele etmiştir. Kılıcıyla gücünü birleştirip Kizaru'nun yüzünü kesip kanatmayı başarmıştır.
Ayrıca Rayleigh gerçek tarihi bildiğini ama Ohara Bilginleri kadar iyi tarih bilmedikleri için bu bilgilerin yanlış olabileceğini belirtmiştir.

Ek Bilgiler

- Rayleigh'in adı büyük olasılıkla 16. yüzyıl İngiliz gezginlerinden olan Sir Walter Raleigh'ten gelmektedir.
- Rayleigh ikinci kaptan olduğu için Gümüş lakabını almıştır. Kaptan Altın.

franky
11.Ocak.2012, 05:47
bu resimdeki başkası değilmi gençliğine hiç benzemiyor:77[1]:

Serininjaa
15.Ağustos.2013, 21:21
Ne adamdı be :D