PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gol D. Roger ve Jolly Roger Korsanlarıhayalet
10.Kasım.2011, 17:35
Gol D. Roger

Gol D. Roger diğer bilinen adıyla Gold Roger Jolly Roger Korsanları'nın kaptanı, Korsanlar Kralı ve One Piece hazinesinin sahbiydi

Roger uzun boylu, siyah saçlı ve bıyıklı, keskin bakışlı bir adamdır. Yüzünde her zaman gülümseyen bir ifade vardır.
Gözünün önünde hep bir gölge olduğu için manganın 506. bölümüne kadar gözleri gösterilmemştir.
Diğer yüksek seviye korsanlar gibi uzun kırmızı bir kaptan montu giymektedir.Altında yeşil gömlek ve belinde mavi bir kuşak bulunmaktadır.Ayrıca koyu mavi bir pantolon ve siyah deniz botları giymektedir.
Jolly Roger Korsanları

Jolly Roger Korsanları son Korsanlar Kralı Gold Roger'ın tayfasıydı ve belkide Grand Line'ın sonundaki Raftel adasına ulaşan tek tayfaydı. Birçok kez Garp ile de dövüştüler.
Tayfa birlikte Grand Line'ı geçmiştir. Kaptanları döneminin en tanınmış kişilklerindedi ve ve yaptıkları şeylerin bir kısmı efsane haline gelmişti. Gemileri Oro Jackson ile Skypiea ve Grand Line'ın sonu Raftel'e gitmişlerdir.
Serinin büyük bir bölümünde Roger dışında tayfada kimler olduğundan bahsedilmemiştir. Haklarındaki ilk bilgi tayfada Shanks ile Kamarot oldukları günlerden bahsettiği sırada Buggy'den gelmiştir. Fakat hangi korsan tayfasından oldukları bahsedilmemiştir.

Son Maceraları

Ölümünden 4 yıl önce Roger'a çaresiz hastalık teşhisi kondu. Roger ölmeden önce tayfasıyla Grand Line'da son macerasına çıkmaya karar verdi. Reverse Mountain'daki deniz fenerine ulaştıklarında Crocus'ta tayfaya katıldı. Crocus kaptanın yeterince hayatta kalabilmesi için onlara yardım etti onlar da Rumbar Korsanları'nı bulmak içn ona yardım ettiler. Tayfa Skypiea'ya çıktığında kaptanları Skypiea'nın Tanrı'sı Gan Fall ile dost olmuştur. Skypiea'dan ayrılıp Water 7'ye gittiklerinde Tom onlar için Oro Jackson'ı yapmıştır. Daha sonrada Red Line'ı geçip Yeni Dünya ordan da Raftel'e gittiler. Ayrıca Karanlık Çağ hakkında da bilgilere ulaştılar fakat yanlarında Oharalı bilim adamları olmadığı için ne olduğunu tam olarak anlayamamış olabilirler.

Dağılma
Roger'ın ölümünden bir yıl önce tayfa başka hiçbir korsanın başaramadığını başarmış ve Grand Line'da hakimiyetlik kurmuştur. Roger "Korsanlar Kralı" olarak anılmaya başlanmıştı fakat bu onun için anlamsızdı. Bunun nedeni ölümünün giderek yaklaşmasıydı. Amaçlarına ulaştıktan sonra tayfa gizlice dağıldı. Herkes kendi yoluna gitti, Roger ise Denizciler'e teslim oldu.

franky
17.Ocak.2012, 22:50
Küçüklüğü Lufy,nin aynısı,


[/URL][URL="http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2010/314/b/d/gold_d___roger_by_tanuki13-d32lcdg.png"]http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2010/314/b/d/gold_d___roger_by_tanuki13-d32lcdg.png (http://fc02.deviantart.net/fs71/i/2010/314/b/d/gold_d___roger_by_tanuki13-d32lcdg.png)

KeşanlıAli
18.Ocak.2012, 15:54
evet çok benziyor orda da gözlerinde gölge var..

Serininjaa
28.Temmuz.2013, 17:51
evet :D Çok benziyo