65 Yıl Sonra Görev Yaptığı Güney Kore'ye Gidiyor


Ödemiş İlçesi'nde Muharip Gaziler Derneği üyelerinden 85 yaşındaki Salih Şağlı isimli gazi, 65 yıl sonra 1 yıl 2 gün kaldığı Güney Kore'ye gitmek için kendisinin buraya gitmesini sağlayan Ödemiş Muharip Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu ve diğer gazilerle vedalaştı.

"SON DERECE HEYECANLIYIM"

Ödemişli gazi Salih Şağlı, "65 yıl gibi uzun bir aradan sonra yaklaşık 1 yıl kadar savaş meydanlarında kaldığım Güney Kore'ye gitmekten son derece heyecanlıyım. Aynı zamanda çok mutluyum. Güney Kore'de Fusan şehrinde bulunan şehitliği de ziyaret ederek burada ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimiz için dualar okuyacağım." dedi.

"ZİYARET SON DERECE ANLAMLI!"

Ödemiş Gaziler Derneği Başkanı Selahattin Aktaşoğlu ise, 65 yıl gibi uzun bir aradan sonra Ödemişli gazi Salih Şağlı'nın Güney Kore'ye gitmesi ve orada belli ziyaretler yapması son derece anlamlı olduğunu ifade ederek, "Çünkü böyle bir mutluluk gerçekten çok önemli bir duygu olması lazım. 65 yıl önce Güney Kore'de belli bir süre kalarak savaş heyecanının ardından sağ salim vatanına dönen 85 yaşında Salih arkadaşımız için farklı bir duygu içinde Güney Kore'ye gidecek olmasına bizler destek sağlayarak gitmesinde her türlü gerekli programı organize ettik." diye konuştu.
İZMİRkaynak: cihan haber ajansı